Najczęściej zadawane pytania / FAQ

Oczywiście, to legalna praca na umowę-zlecenie. Odprowadzamy wszystkie niezbędne składki, a na terenie Niemiec zapewniamy personelowi opiekuńczemu ubezpieczenie. Poza tym dbamy o stabilne zatrudnienie naszych pracowników, dążąc do podpisania umowy długoterminowej.

Przede wszystkim komunikatywna znajomość języka niemieckiego, przedstawione przez kandydata referencje, a także doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Kandydaci spełniający te kryteria mają duże szanse na pozytywne przejście procesu rekrutacji w Active Intercare.

Tak, oczywiście. Wszyscy opiekunowie otrzymują poświadczony formularz A1 oraz kartę EKUZ, które uprawniają do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w Niemczech. Z tego względu współpraca z Active Intercare jest bezpieczna w porównaniu do wyjazdu do pracy „Na czarno”.

Znajomość języka niemieckiego stanowi ważne kryterium, ale wszystkim opiekunom, którzy są zdecydowani na wyjazd do Niemiec oferujemy odbycie kursu języka niemieckiego na poziomie podstawowym, umożliwiającym komunikację. Ukończenie kursu otwiera przed uczestnikiem podjęcie pracy w Niemczech.

Nie pobieramy takiej prowizji. Jeżeli jakakolwiek firma pobiera od pracowników prowizję za znalezienie pracy łamie w ten sposób prawo. Radzimy uważać na nieuczciwe oferty.

Active Intercare wszystkim pracownikom zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie u rodziny osoby znajdującej się pod jego opieką. Oczywiście wyżywienie i zakwaterowanie są bezpłatne.

Najczęstszy i preferowany przez nas okres pracy w Niemczech wynosi 2-3 miesiące. Okres minimalny, w przypadku opieki na zastępstwo wynosi 1 miesiąc. Im wyjazd jest dłuższy, tym miesięczne wynagrodzenie pracownika jest wyższe.

Istniejemy już od ponad 10 lat i jesteśmy na polskim rynku jednym z pionierów w delegowaniu personelu opiekuńczego do pracy na terenie Niemiec. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oferujemy pracownikom korzystne warunki i cieszymy się zaufaniem zarówno naszych pracowników, jak i klientów.

Od początku współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi funkcjonującymi na rynku od wielu lat agencjami pośrednictwa zatrudnienia z Niemiec. Nasi partnerzy dokładnie weryfikują miejsce, do którego oddelegowany zostanie pracownik. Dzięki temu publikowane przez nas oferty są sprawdzone, bezpieczne i pewne, a miejsca pracy opiekunów znajdują się pod stałym nadzorem.

Tak się zdarza, chociaż sporadycznie. W takiej sytuacji staramy się jak najszybciej znaleźć zastępstwo, a Tobie przedstawić nową, lepiej dopasowaną ofertę.

Na terenie Niemiec mamy sieć koordynatorów, którzy w każdej chwili służą wszelką pomocą. Wystarczy jeden telefon i rozpoczniemy szukanie rozwiązania.

Wszystkie informacje o firmie można znaleźć na stronie KRS.

Oczywiście, wystarczy, że zostaniemy o tym powiadomieni i postaramy się dostosować.

Oczywiście. Polecenie opiekunki, która przepracuje przynajmniej 2 miesiące wynagradzamy premią w wysokości 200zł. Za wskazanie rodziny, z którą współpraca potrwa minimum pół roku otrzymasz 150 Euro.

Rozpocznij czat
💬 Hej, porozmawiamy ?
Witaj 👋
Napisz proszę jak mogę pomóc