Lekcja 29 – Walentynki

Załączamy Państwu kolejną cotygodniową lekcję. Zawiera słownictwo przydatne na zbliżające się Święto Zakochanych.

Pochodzenie święta ma swoje korzenie już w Starożytnym Rzymie. Święto wówczas wyglądało nieco inaczej niż tradycja Walentynek. Obchodzone było 15 lutego. Była to uroczystość płodności i urodzaju. Polegała na tym, że mężczyźni wpisywali na papierze imiona kobiet mieszkających w Rzymie. Wieczorem następowało losowanie i wyłanianie par. Więcej o zwyczaju można tutaj znaleźć.

Popularność swą zyskało w XX wieku i wywodzi się z Bawarii i Tyrolu. Aczkolwiek Brytyjczycy chlubią się rozsławieniem tego święta za pośrednictwem Waltera Scotta.

Patronem jest Święty Walenty – kapłan, który zginął w imię miłości.

W tym dniu zakochani celebrują swoją miłość. Obdarzają się upominkami. I nie ma znaczenia wartość prezentu, a jedynie sposób pokazania swojego uczucia. Znanym zwyczajem jest pisanie i wysyłanie sobie liścików.

Wiele osób krytykuje obchodzenie święta walentynek, zarzucając napływ amerykanizacji do Polski.

Wierzymy, że nasze lekcje niemieckiego przypadły Państwu do gustu. Jeśli spotykają się z Państwa aprobatą, proszę o pozostawienie komentarza, który jest dla nas bardzo istotny.

Wszystkie nasze lekcje niemieckiego znajdziecie Państwo na blogu. Zachęcamy do nauki z nami. Prezentujemy również wymowę wszystkich słówek.

Pamiętajcie proszę, że nauka języka niemieckiego z nami zapewnia poszerzenie Waszych umiejętności i pomoc w znalezieniu zlecenia do Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Praca dla opiekunów osób starszych

Najnowsze oferty pracy

Rozpocznij czat
💬 Hej, porozmawiamy ?
Witaj 👋
Napisz proszę jak mogę pomóc